КИЇВ. Завершилась Пасхальна місія військових священиків УПЦ у зону ООС

З 4 по 7 травня, з благословення Предстоятеля Украінської Православної Церкви Блаженнішого митрополита Онуфрія, та за сприяння керуючого справами УПЦ, митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, група військового духовенства УПЦ здійснила Миротворчу духовну місія з Благодатним вогнем у зону бойових дій (ООС).

У духовній місії взяли участь: керівник сектору пастирської опіки воїнів-інтернаціоналістів та УБД Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України протоієрей Вячеслав Яковенко, керівник відділу Бориспільської єпархії із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями протоієрей Володимир Гонтар, керівник відділу Ізюмської єпархії із взаємодії з органами внутрішніх справ та правопорядку, а також зі Збройними силами України протоієрей Вадим Батюк, керівник відділу Білоцерківської єпархії із взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами протоієрей Димитрій Марандюк, керівник відділу Олександрійської єпархії із взаємодії зі Збройними силами України протоієрей Олександр Шнякін та керівник відділу Сєвєродонецької єпархії із взаємодії зі Збройними силами України ієромонах Арсеній (Складанюк). Військовим священникам у цій справі допомагали: керівник молодіжного відділу Бориспільської єпархії протоієрей Максим Молотков та керівник інформаційно-просвітницького відділу Бориспільської єпархії протоієрей Анатолій Слинько.
4 травня перед початком місії в храмі на честь Всіх святих воїнів у Києві Голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин очолив молебень, на якому мвященнослужителі і віряни молилися за подорожуючих. Потім владика виголосив напутнє слово, благословив отців у дорогу і окропив святою водою благодійний вантаж і транспорт. Військові священники отримали благословення привітати зі Світлим Христовим Воскресінням українських військових, а також жителів прифронтової зони та дітей у дитячих будинках. У ході місії отці-капелани відвідали міста Донецької і Луганської областей: Волноваху, Маріуполь, Авдіївку, Верхньоторецьке, Бахмут, Попасне, Ізюм, Кремінне, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Щастя, Рубіжне, Краматорськ, Добропілля.
Священнослужителі передали військовим на блокпостах та місцях базування військових частин Благодатний вогонь, пасхальні подарунки, ліки та провізію. Крім того, учасники місії відвідали дві школи-інтернати для дітей із інвалідністю у Кремінному та Щасті, декілька підприємств та парафії УПЦ. На місцях проводилися духовні бесіди та підносилися молитвиза мир в Україні, за її єдність і цілісність. Також у місті Ізюм у кафедральному соборі на честь Вознесіння Господнього після соборного служіння Божественної літургії була проголошена молитву за народ України, владу і військо.

У Сєвєродонецьку священники помолилися на могилі загиблого у минулому році командира батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1» ГУНП в Луганській області, полковника поліції і Героя України Сергія Губанова.
Як вдячність за багаторічну підтримку школи-інтернату у прифронтовому місті Щастя вихованці підготували для священників Великодній концерт і зроблені власноруч подарунки.
6 травня,в день пам’яті святого великомученика Георгія Побідоносця, військові священники співслужили Високопреосвященнішомумитрополиту Сєвєродонецькому і Старобільському Никодиму в м.Рубіжне, де після богослужіння в братській атмосфері поспілкувалися з владикою, духовенством і парафіянами.
Завершилася поїздка 7 травня підбиттям підсумків та плануванням наступних поїздок до Сходу України з миротворчею місією.
Миротворча духовна місія в зону проведення АТО-ООС проводиться священниками Української Православної Церкви регулярно починаючи з 2014 року. За весь час не лишесвященники, а й місцеві жителі. Духовенство й військові добре знаються між собою, продовжують спілкуватися і чекають нових зустрічей і духовних бесід, оскільки всі усвідомлюють, що тільки через діалог, молитву і розумну політику влади можна досягти порозуміння й миру в Україні. Милістю Божою, сподіваємося, що ця праця продовжиться й надалі та сприятиме налагодженню діалогу і настанню бажаного миру у нашій Батьківщині.