СУМИ. У єпархії вшанували Малочернеччинський чудотворний образу Христа Спасителя «Хліб Життя»

13 грудня, в день вшанування Малочернеччинського чудотворного образу Христа Спасителя «Хліб Життя» та пам’яті святого апостола Андрія Первозваного, у Сумському Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбулися церковні урочистості.

Цей день завжди особливо вшановували сумські віряни, адже чудовтрона ікона здавна вважалася Святинею Сумського краю, перед якою молилося багато поколінь православних жителів кафедрального центру та прочан з інших місць.

Для участі у святкових богослужіннях, що відбулися у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Сум, прибув ієрарх з Молдови — архієписком Унгенський і Ниспоренський Петро, а також гості у священному сані. До кафедрального центру Сумської єпархії також прибули клірики з усіх церковних округів разом із своїми сім’ями та вірянами.

Напередодні увечері у соборі відбулося всенічне бдіння. Сумський архіпастир особисто прочитав канон утрені.

Вранці наступного дня богомольці зібралися на Божественну літургію, яку очолили два ієрархи у співслужінні численного духовенства. Були піднесені молитви про запобігання небезпечним хворобам. Архієпископ Петро звернувся до богомольців зі словами проповіді.

На завершення богослужінь відбулася хресна хода довкола собору із читанням Євангелія. Були проголошені многоліття.

Митрополит Євлогій та архієпископ Петро привітали учасників церковних урочистостей.

Церковна громада собору приготувала святковий обід для усіх гостей.