КИЇВ. На свято Різдва Христового Синодальний молодіжний відділ УПЦ провів традиційну дитячу благодійну ялинку

7 січня, у день свята Різдва Христового, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, Синодальний відділ УПЦ у справах молоді за підтримки благодійної організації Андрія Деркача «Наше майбутнє» та Міжнародного благодійного фонду на честь Покрови Пресвятої Богородиці провів в Національному театрі російської драми імені Лесі Українки традиційне дитяче благодійне різдвяне свято.

750 дітей-сиріт, дітей з інвалідністю та вимушених переселенців, дітей з багатодітних та неблагополучних сімей з різних регіонів України взяли участь у розважальній програмі, подивилися спектакль та отримали солодкі подарунки.

Митрополича ялинка проходить вже вісімнадцятий рік поспіль. Це дитяче свято було засноване ще при спочилому Блаженнішому Митрополиті Володимирі.

Традиційне різдвяне дитяче свято цього року порадувало дітей із дитячих будинків, шкіл-інтернатів, соціально-реабілітаційних центрів Київської, Житомирської, Сумської та Луганської областей, із багатодітних, малозабезпечених сімей та сімей вимушених переселенців.

Свято розпочалося об 11.00 в холі Національного академічного театру, де було встановлено пухнасту живу ялинку з цукерками, мандаринами тощо. Маленьких гостей зустріли професійні аніматори. Біля великої скрині з солодощами дітей вітали Дід Мороз та Снігуронька. А учасники всеукраїнського волонтерського руху «Молодість не байдужа!» допомогали дітлахам отримати подарунки, пройти до зали та зайняти свої місця.

Різдвяне свято складалося із двох частин. Спочатку волонтери у костюмах казкових героїв зустрічають дітей у холі театру. Дітлахи ще не встигли роздягнутися й озирнутися на всі боки, як вже були оточені жартами, сміхом, веселими іграми, фокусами, малюванням аквагриму та іншими дитячими розвагами. Казкові герої пригощали їх мандаринами, соком та цукерками. А після цього провели до зали та розсадили по місцях.

Зі сцени Голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді, архієпископ Обухівський Іона привітав всіх із Різдвом Христовим, передав вітання від Блаженнішого Митрополита Онуфрія та надав архіпастирське благословення.

А потім розпочалася дитяча вистава, поставлена професійними акторами цього театру. На завершення свята кожна дитина отримала солодкий подарунок на згадку про чудовий день.

***

Як зазначають у Синодальному відділі УПЦ у справах молоді, відчути радість свята Різдва Христового повинні не тільки ті дітки, батьки яких протягом року дарують їм подарунки. У день, коли ми згадуємо, як Господь наш Іісус Христос народився в яслах, тому що ніде у стародавньому Віфлеємі не знайшлося Йому місця, хочеться подарувати свято дітям, для яких дитинство не стало часом безтурботним та радісним. Багато хто з них не отримав батьківської ласки і любові тою мірою, як того потребує душа кожної дитини. Тому так важливо, щоб вони торкнулися великої таємниці життя через любов, через усмішки волонтерів, через радісний настрій та чудову виставу, поставлену професійними акторами за мотивами казок християнського письменника.

Нехай цей день осяє дитячі серця променями надії на диво і на те, що всі скорботи, які довелося їм випробувати за їхнє ще невелике життя, минуть і забудуться. Таку надію нам дарує Христос, який народився цього дня на землі.

Головне завдання волонтерів, які вже не перший рік беруть участь в організації свята, — оточити кожну дитину увагою та турботою, яких їй так не вистачає у повсякденному житті. Аби діти могли відчути, що таке любов. Адже у житті людини, у її трудових буднях, свята, особливо православні, є найважливішим часом, коли ми зупиняємо біг життя та піднімаємо очі до неба. Хочеться і дітям подарувати відчуття та розуміння глибини християнських подій.