КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. У Загальцях від обстрілу зруйновано храм УПЦ

У Загальцях Київської області через обстріл зруйновано Миколаївський храм Української Православної Церкви. Про це повідомив настоятель громади ієрей Сергій Іваніна.

Загальці знаходяться на дорозі до Києва, яка проходить через Бородянку, Немішаєве, Ворзель, Бучу та Ірпінь. Село було довгий час під окупацією, зв’язку з ним не було, і точний час знищення храму невідомий. Імовірно, це сталося у 20-х числах березня. Сам отець Сергій проживав із сім’єю недалеко від Загальців, у мычтечку Немішаєве, яке також було під окупацією. З приходом військ РФ сім’я священника через бої змушена була майже цілодобово сидіти у підвалі, але потім їм у складі автомобільної колони вдалося евакуюватися.

За словами отця Сергія, Миколаївська громада існувала з початку 1990-х років і включала близько 50 активних парафіян. На великі свята в церкві та біля неї (сам храм був невеликим) збиралося кілька сотень людей із 2000 мешканців у Загальцях.

Останнім часом громада намагалася збудувати новий храм, який знаходиться за півкілометра від старого. Але там лише залито фундамент та зведено стіни. У якому стані ця будівля після боїв, наразі невідома.

Загальці дуже постраждали від окупації. Парафіяни розповідають, що в когось просто вибиті вікна, а в деяких на місці будинку одна велика вирва. Головне, щоб усі були живі, про це молимося. Як тепер служитимемо, поки не знаю. Мабуть, доведеться на вулиці», – сказав священник.