ЛЬВІВ. Представники «ПЦУ» та УГКЦ силоміць зірвали православне богослужіння на Львівщині (відео)

Як повідомлялося, у ніч з 10 на 11 квітня згорів храм на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці у селі Верхня Яблунька Турківського району Львівської області. Причину виникнення займання встановлюють правоохоронні органи. У Львівській єпархії УПЦ опублікували повідомлення щодо ситуації навколо парафії й зокрема, розповіли про події, які передували пожежі та зрив недільного богослужіння представникам інших конфесій.

Зазначається, що невеличкий дерев’яний храм на честь Почаївської ікони Божої Матері був освячений 5 серпня 2021 року. Кількість парафіян складає близько 40 осіб.

«Храм був побудований на приватній ділянці землі за бажанням власника. Тому будівництво не погоджувалося з владою. Від початку відкритої агресії військ Російської Федерації на території України богослужіння в даному храмі не проводилися», — йдеться у повідомленні.

На прохання парафіян, які бажали взяти участь у Таїнствах сповіді та Причастя, благочинний Турківського р-ну протоієрей Ілля Уруський 10 квітня звершував Божественну літургію.

«Під час богослужіння, коли виголошували Символ віри, до храму зайшли представники влади у супроводі священиків та парафіян громад УГКЦ та ПЦУ. В ультимативній формі настоятелю було запропоновано припинити богослужіння і його грубо витягли з храму на вулицю. Храм було наказано закрити. Після перемовин зі священниками УГКЦ та ПЦУ настоятелю було дозволено взяти з храму антимінс і святині.

Парафіянам, присутнім на Літургії в храмі з боку представників громад УГКЦ та ПЦУ поступали погрози. Їм була висунута вимога: якщо в найближчу неділю вони не з’являться на богослужінні в одній з цих двох конфесій, до них будуть застосовані певні міри, бо відомі всі вони та адреси їх проживання», — розповіли в єпархіальній прес-службі.

Цього ж дня парафіяни храму УПЦ намагалися подати скарги на дії влади та представників УГКЦ і «ПЦУ» в правоохоронні органи та СБУ, проте їхні заяви не прийняли, у порушенні справ їм було відмовлено.

«О 22:00 год того ж дня на квартиру протоієрея Іллі Уруського в м. Дрогобичі прийшли співробітники УСБУ і запросили його на бесіду. На голову священнику наділи мішок і в автомобілі відвезли його в м. Львів, як це з’ясувалося пізніше. Мішок зняли в приміщенні і протримали цілу ніч. Зранку 11 квітня почали допит. Випитували про все священницьке служіння отця Іллі від семінарських років, хотіли підключати його до детектора брехні. Висували різні звинувачення, самим кричущим було те, що його звинуватили в участі в підпалі храму на честь Почаївсьської ікони Божої Матері у селі Верхня Яблунька, про що отець дізнався від них. На що отець Ілля відповів: «Як я міг таке зробити, я ж цілу ніч провів тут у вас». О 16:00 год. отцю Іллі на голову знову наділи мішок і відвезли на автостанцію, звідки він добрався додому автобусом», — йдеться у повідомленні Львівської єпархії.

У ніч з 10 на 11 квітня храм на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці згорів.

«Вогнем знищено покриття на площі 90 кв.м, стіни на площі 35 кв.м, церковний інвентар, пошкоджено стіни на площі 45 кв.м. Врятовано частину стін – 50 кв.м», — зазначається.

Протоієрей Ілля Уруський також служив в храмі св. Архистратига Михаїла в с. Шандровець. 11 квітня в єпархіальне управління Львівської єпархії УПЦ прийшло повідомлення, що цей храм також опечатали представники влади та правоохоронних органів.