БОРИСПІЛЬ. Ще одна православна громада Переяслава підтвердила свою вірність Українській Православній Церкві (+відео)

23 червня прибічники «ПЦУ» та представники міської влади Переяслава знову влаштували провокацію у місті. Цього разу їхньою метою було захоплення Успенського собору, який належить релігійній громаді Української Православної Церкви.

Задля реалізації своїх намірів місцеві прихильники «ПЦУ» за сприяння міського голови Переяслава В’ячеслава Саулка провели у міському будинку культури «збори» з голосуванням за зміну юрисдикційного підпорядкування Успенського храму.

Варто зазначити, що на цих «зборах» були присутні представники територіальної громади міста, а не релігійної громади храму. А тому вирішувати долю собору на даному зібранні було незаконно.

Натомість легітимні збори релігійної громади Успенського собору відбулися ще 12 червня 2022 року, на них понад 100 прихожан собору одноголосно проголосували за вірність Українській Православній Церкві. Свій вибір парафіяни підтвердили і 23 червня, зібравшись на молитву біля стін свого храму.

Після спільної молитви настоятель Успенського собору міста Переяслав протоієрей Іоанн Гадучок подякував своїй пастві за підтримку та вірність канонічній Церкві.