ПЕРЕЯСЛАВ. Православна громада Троїцького підтвердила свою вірність УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм (+відео)

22 червня прибічники «ПЦУ» разом з представниками міської влади влаштували провокацію в місті Переяслав на Київщині з метою заволодіти Свято-Троїцьким храмом Української Православної Церкви. Проте релігійна громада рішуче відкинула всі пропозиції зрадити канонічній Церкві та перейти в розкол.

В міському будинку культури прихильники «ПЦУ» влаштували «збори», на яких були присутні представники територіальної, а не релігійної громади. Слід зазначити, що закликав містян прийти на ці «збори» офіційний портал Переяславської міської ради. Проте, не зважаючи на всю рекламу цього заходу, прийшло на нього лише кілька десятків чоловік з усього міста. Поки віряни УПЦ молилися у своєму храмі, активісти в міському клубі влаштували голосування щодо зміни юрисдикції парафії. В цьому незаконному дійстві взяло участь близько 80 осіб.

Натомість істинні члени Свято-Троїцької парафії провели голосування відповідно до свого статуту, результати якого були занесені у протокол. 160 парафіян одностайно висловилися за збереження існуючого статусу парафії та проти будь-якого переходу.

За свідченнями очевидців, після того, як представники поліції поцікавилися в активістів «ПЦУ» про наміри їх «зібрання», останні відповіли лише, що їм потрібно їхати, і швиденько втекли з клубу.

А в цей час у Свято-Троїцькому храмі віруючі читали акафіст. Після завершення якого настоятель благочинний першого Переяслав-Хмельницького округу архімандрит Ніл (Семенець) подякував усім за підтримку.

Є інформація про те, що наступного дня прихильники «ПЦУ» планують влаштувати чергову провокацію — в місцевому Успенському храмі.