КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. У Фастові прибічники «ПЦУ» фальсифікували документи і захопили храм УПЦ

29 червня прихильники «ПЦУ» уже вдруге з метою рейдерського захоплення прийшли до храму на честь Покрова Божої Матері у Фастові. Цього разу за допомогою болгарки і підроблених документів їм вдалося захопити храм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Після невдалої спроби захоплення храму на честь Покрова Божої Матері у Фастові 2 червня 2022 року прихильники «ПЦУ» не полишили своїх намірів. Цього разу адепти розколу вдалися до фальсифікації документів.

23 червня внаслідок незаконних маніпуляцій у Державному реєстрі під номером релігійної громади Покровського храму УПЦ почала значитися релігійна громада «ПЦУ», яку представники розколу з метою захоплення Покровського храму створили на зборах територіальної громади Фастова 29 травня. Таким чином прихильникам «ПЦУ» вдалося незаконно оформити право власності на храм.

Дізнавшись про такі незаконні дії, релігійна громада Покровського храму УПЦ звернулася до ряду правоохоронних структур. На даному етапі за фактом незаконного оформлення документів правоохоронні органи проводять слідчі дії.

Попри це, 28 червня до Фастівського відділу культури викликали заступника старости Покровської парафії УПЦ Михайла Пилипчука. Йому в присутності заступника міського голови Фастова, члена партії «Батьківщина» Жанни Швидкої, яка активно сприяє прихильникам «ПЦУ», чиновники вручили копії «документів» про перереєстрацію храму.

Наступного дня, 29 червня, близько 9:30, прихильники «ПЦУ» прийшли до Покровської церкви. За допомогою болгарки вони відкрили вхідну калітку. Православних парафіян, в тому числі і жінок, які прийшли на захист своєї святині, пророзкольницькі активісти силою відштовхували від святині.

Натомість, поліція Фастова самоусунулася від запобігання агресивним діям розкольників і фактично сприяла рейдерському захопленню храму.

«Більше того, голова Фастівської районної військової адміністрації Юрій Волков прислав до храму людей із автоматами, які залякували вірних Української Православної Церкви», – свідчать прихожани Покровського храму.

Керували групою адептів «ПЦУ» місцеві активісти Березанський Андрій та Піроженко Олександр, а також «клірики» цієї структури т.зв. благочинний Михайло Данілов та його брат Олег, якого раніше прихильники розколу призначили своїм «настоятелем».

Оскільки прихильники «ПЦУ» фізично перешкодили настоятелю парафії УПЦ протоієрею Анатолію Кіріакідісу прибути до храму під час цих подій, заступник старости Покровської парафії УПЦ Михайло Пилипчук викликав поліцію. На місце прибула група Національної поліції з Києва. Нацполіція зафіксувала факт зламу дверей, втім, довірившись фальшивим документам, які показали прихильники «ПЦУ», поліцейські лише закликали до дотримання громадського порядку.