ЧЕРКАСИ. Митрополит Феодосій підтримав парафіян із Кононівки, які зазнають утисків від місцевого чиновника

13 липня митрополит Черкаський і Канівський Феодосій зустрівся з парафіяльним активом Миколаївської релігійної громади у с. Кононівка Драбівського благочинного округу, де 2 липня цього року голова місцевої ОТГ А. Куля зірвав освячення храму.

У зустрічі з парафіянами також взяв участь благочинний Драбівського округу протоієрей Дмитрій Івануса.

Нагадаємо, що 2 липня 2022 року в с. Кононівка Драбівського благочиння Черкаської єпархії планувалася урочиста подія – Велике освячення храму на честь святителя Миколая Чудотворця, збудованого настоятелем ієреєм Ігорем Басюком разом із релігійною громадою храму. На урочисте богослужіння було запрошено духовенство єпархії. Проте, вхід до нового храму релігійній громаді УПЦ та духовенству перегородив особисто голова Шрамківської ОТГ Анатолій Куля з невеликою, але галасливою групою підтримки. На обурення парафіян голова ОТГ запропонував усім розійтися. Порушення прав віруючих відбувалося на тлі криків групи підтримки з «активістів», які вигукували стандартні наративи пропаганди про «ворожу Церкву». Викликана поліція виявляла повну бездіяльність. Внаслідок цих подій щодо голови Шрамківської ОТГ Анатолія Кулі було відкрито досудове розслідування за ч.2.ст.161, ч.1.ст.180, ч.1.ст.364 Кримінального кодексу України. Також розпочато внутрішнє розслідування дій майора Драбівського райвідділу поліції О.М. Кошового за ст.367 Кримінального кодексу України.

Сьогодні в Черкаси до митрополита Феодосія приїхали віруючі с.Кононівки, незаслужено гнані від місцевої влади. Разом зі своїм настоятелем, ієреєм Ігорем Басюком, парафіяни розповіли владиці про поточну ситуацію в селі, зі скорботою повідомили про той стрес, який пережили діти – маленькі парафіяни, побачивши агресію “активістів” та представників влади. Віруючі розповіли владиці про подальші плани благоустрою свого храму.

Митрополит Феодосій у свою чергу сказав слова підтримки та втіхи віруючим, навів приклади стояння за віру та правду з древньої та недавньої історії Церкви, звернувши увагу, що в підсумку людського життя правда завжди торжествує, якщо не на землі, то на Небі. Владика запевнив релігійну громаду с.Кононівка, що єпархіальне управління зробить все можливе, щоб порушники прав віруючих, якщо вони не усвідомлять своєї помилки, відповіли за свої дії згідно із законом. Також митрополит Феодосій висловив сподівання, що Миколаївський храм у Кононівці невдовзі все-таки буде освячений, і цим у селі нарешті заб’ється духовне серце. Адже село без храму – це село без серця.

На завершення зустрічі митрополит Черкаський і Канівський Феодосій вручив старості Свято-Миколаївської парафії в с.Кононівка Світлані Миколаївні Шемет відзнаку “ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖНІСТЬ”, побажавши їй і всім парафіянам твердо триматися своєї віри та канонічної Української Православної Церкви, незважаючи на всі життєві бурі та підступи гонителів.

Всі учасники зустрічі отримали у благословення з рук владики фотоальбоми про Архангело-Михайлівський кафедральний собор у м.Черкаси, а маленькі парафіяни – солодкі подарунки. Потім віряни мали змогу вклонитися чесним мощам небесного покровителя Черкащини та мужнього сповідника віри – святого преподобномученика Макарія. Мощі святого спочивають у кафедральному соборі міста.