ЖЕНЕВА. В ООН опублікували доповідь про дискримінацію УПЦ в Україні

24 березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувало доповідь про свободу релігії в Україні за період з 1 серпня 2022 по 31 січня 2023 року, де в одному з розділів стосовно свободи релігії сказано про дискримінацію щодо Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зокрема, йдеться про дискримінаційні щодо УПЦ законопроєкти № 8221, № 8262 та № 8371, а також про стурбованість, яку викликає застосування так званих «заходів безпеки» СБУ щодо УПЦ.

«СБУ провела обшуки (деякі з них назвала “заходами безпеки”) у кількох монастирях, офісах, навчальних закладах та іншому майні УПЦ у Києві, Рівному, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Дніпропетровській, Хмельницькій, Черкаській, Волинській, Херсонській, Тернопільській, Полтавській та Закарпатській області», – сказано у доповіді.

Зазначається, що деяких священнослужителів УПЦ допитували за допомогою поліграфа і не менше трьох підозр було винесено проти них, у тому числі за “порушення рівноправності громадян за ознаками національності, віросповідання, зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України”, а також за “заперечення російської збройної агресії проти України”. Щонайменше двоє підозрюваних перебувають під цілодобовим домашнім арештом.

«УВКПЛ стурбовано тим, що дії держави щодо УПЦ можуть мати дискримінаційний характер. УВКПЛ також нагадує про необхідність забезпечити, щоб усі особи, яким пред’явлено кримінальні звинувачення, користувалися повним спектром прав на справедливий судовий розгляд», – йдеться у документі.