КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято у Пантелеймонівському монастирі (+відео)

9 серпня, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії) відбулося урочисте богослужіння з нагоди престольного свята обителі.

Божественну літургію у Пантелеймонівському соборі монастиря очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молилася настоятелька обителі ігуменя Єлисавета (Андреєва) із сестрами.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про життя і мученицьку смерть святого Пантелеймона. Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав любити Бога так, як любив великомученик, – понад усе.

«Щастя і благо для людини тільки в Бозі, – наголосив Блаженніший владика. – Бог є джерелом і щастя, і блага, і життя, і любові, і миру. Бог є всім, що робить людину щасливою. І залишити Бога, з Яким ми щасливі, і повернутися до чогось такого, що нас привабить, – це робити не можна, там щастя немає. І треба бути мужнім. І завжди дивитися, коли якісь є випробування в людини в житті. Тут треба подумати: якщо це згідно з Божою волею, якщо це Бога не образить, тобто не відлучить мене від любові Христової –тоді я це роблю. Якщо це відлучає від любові Христової, то людина повинна утриматись. Якщо треба – постраждати».

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Херувимської пісні Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську хіротонію диякона Андрія Шульги, клірика Введенського Обиденного храму на Теремках.

Після Літургії священнослужителі та віряни на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом з молитвою навколо собору. Прочан окропили святою водою. Блаженніший владика привітав паству зі святом та прикликав на всіх благословення Боже.