СВЯТОГІРСЬК. У Лаврі понад тисячу вірян молитовно вшанували пам’ять преподобного Іоанна Затворника

24 серпня понад тисячу православних християн відвідали Святогірську лавру, щоб молитовно вшанувати пам’ять преподобного Іоанна, затворника та чудотворця Святогірського.
Минулого 2022 року святкування на честь преподобного Іоанна пройшли в обителі в умовах активних бойових дій, тому в богослужіннях брали участь лише насельники лаври та біженці, які знайшли прихисток в обителі.

Цього року в Успенському соборі Святогірської лаври знову зібралося багато православних паломників, щоб вшанувати пам’ять преподобного Іоанна Затворника.

Урочисті богослужіння розпочалися о 6:00 – перед мощами преподобного Іоанна Затворника відслужили водосвятний молебень. Перед цим були прочитані ранкові молитви та полуношниця.

Святкову Божественну літургію очолив намісник лаври митрополит Святогірський Арсеній. Його Високопреосвященству співслужили вікарії Горлівської єпархії архієпископ Добропільський Спиридон та архієпископ Костянтинівський Паїсій, а також священнослужителі обителі та гості у священному сані.

За богослужінням також молилися настоятельки Свято-Сергіївського жіночого монастиря села Сергіївка ігуменя Феодосія із сестрами обителі; настоятелька Покровського жіночого монастиря міста Лиман ігуменя Іона з сестрами обителі; старша сестра лаврського скиту на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» села Богородичне монахиня Амвросія із сестрами; старша сестра лаврського скиту в ім’я святителя Іоанна Шанхайського села Адамівка монахиня Євдокія із сестрами.

Після читання Євангелія владика Арсеній зачитав вітальне слово священноархімандрита Святогірської лаври митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона. Владика Іларіон у своєму слові висловив надію на якнайшвидше відновлення мирного життя на нашій Батьківщині та побажав усім благоденства та доброго здоров’я.

На сугубій єктенії піднесли особливі молитовні прохання за мир на українській землі та позбавлення від ворога.

Після Літургії відбулася хресна хода з іконою та мощами преподобного Іоанна, затворника та чудотворця Святогірського.

Під час хресної ходи біля могил трагічно загиблих у червні 2022 року насельників обителі було відслужено заупокійну літію.

Наприкінці святкових урочистостей митрополит Арсеній звернувся до усіх присутніх із архіпастирським словом.

Після цього братія лаври запросила усіх священнослужителів та богомольців на святкову трапезу.